Odborné články

Plíce jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle. S každým nádechem okysličují krev, s každým výdechem odvádějí z těla oxid uhličitý. Pokud tento proces neprobíhá, jak má, přináší s sebou závažné komplikace. Co dělat pro to, aby byly vaše plíce zdravé, vám napovíme v článcích od našich odborníků.

 

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)

Udržujte své plíce v kondici: Duben ve znamení plicního věku

Důležitost prevence není nutné vysvětlovat. Zvláště bychom ji neměli opomíjet v případech nemocí, které bezprostředně ohrožují náš život. Proč tolik pozornosti věnovat právě plicím?

Číst více

Mizející plíce: Víte, jestli to není právě váš případ?

Pokašlávání a zadýchávání při chůzi do schodů zná z vlastní zkušenosti mnoho lidí. Málokdo z nich však ví, že se může jednat o první příznaky vážné choroby...

Číst více

Kašel

Bronchitida: Když nás kašel nenechá vydechnout

Zánět průdušek neboli bronchitida je nemoc, která postihuje dolní cesty dýchací (průdušky), které vedou přímo do obou plic.

Číst více

Sníte o volnějším dýchání? Vyzkoušejte rozrazil lékařský

Bylinka rozrazil lékařský se latinsky nazývá Veronica officinalis. Proč právě Veronica? Podle legendy byla pojmenovaná po bohaté Římance jménem Veronika...

Číst více

Alergie a astma

Alergie: Tichý společník milionu Čechů

Alergii můžeme popsat jako nepřiměřenou obrannou odpověď imunitního systému na přítomnost jakékoliv látky běžně se vyskytující v našem prostředí.

Číst více

Pomoc při alergii, levocetirizin

Alergii můžeme popsat jako nepřiměřenou obrannou odpověď imunitního systému na přítomnost jakékoliv látky běžně se vyskytující v našem prostředí.

Číst více

Alergie a její projevy

Kýchání, smrkání, vyrážka, dušnost, stažení průdušek, pokles krevního tlaku… To jsou jen některé z projevů alergie, kterou v dnešní době trpí stále více lidí.

Číst více

Kouření

Přestaňte kouřit jednou provždy

Každý den je ideálním na to přestat kouřit jednou provždy. Přestat kouřit je velmi obtížné a nejtěžší bývá první týden, kdy jsou nejsilnější abstinenční příznaky a člověk velmi rychle ztrácí motivaci.

Číst více

Nikotin: Příjemný společník, ale zlý pán

Každý z nás potřebuje během dne alespoň kratičkou pauzu. Přerušit tok pracovních myšlenek a relaxovat třeba tím, že si dáme dobrou kávu...

Číst více

Kuřácký kašel aneb Když už pokašlávání není banalita

Kuřácký kašel je charakteristický pro většinu dlouhodobých kuřáků a může přetrvávat i u lidí, kteří se s kouřením rozhodli přestat...

Číst více